CÍLE NÁVŠTĚVNOSTI
1500-1600-1700-1800-1900-2000-2100-2200-2300-2400-2500-2600

Výchova morčete

24. září 2012 v 19:40 | sisinka :D |  Ochočení morčete

Výchova morčete

Morčátka se stejně, jako některá další zvířátka, dokáží naučit poslušnosti. Stačí troška trpělivosti a můžete morče naučit poslouchat na jméno, naučit ho používat morčecí záchod a bez problému ho naučit, aby vám neuteklo v době, kdy ho necháte např. ve volné přírodě puštěné.
Chcete, aby vaše morče reagovalo na vlastní jméno? Od malička na něj volejte stále stejným jménem, které mu dáte. Morče si pomalu začne zvykat, kdykoliv ho potom uslyší, tak zbystří. Až si na jméno opravdu zvykne, rádo za vámi přiběhne, nebo začne kvíkat... Ovšem ne vždy se zadaří morče na jméno naučit. Pokud máte v jedné kleci nebo v jednom akváriu dvě a více morčat, je to složitější. Můžete postupovat jako v případě, že máte pouze jedno morče, ale to pak budou všechna morčata poslouchat na jedno jméno :), ale také samozřejmě počítejte s tím, že se některá morčata na jméno poslouchat nikdy nenaučí.
Chcete, aby vaše morče neuteklo "při procházce"? Vyhlídněte si místo, kde bude mít morče klid, kde ho nebudou rušit hlasité zvuky, štěkot psů apod. Nejlépe uděláte, pokud máte zahradou a k tomu všemu je tam klid a krásná atmosféra. Prvním krokem si vezměte morče ven i s klecí, oddělejte spodní část a klec s morčete položte na místo, kde bude mít morče možnost se napást čerstvé trávy. Můžete takto brát morče ven často, bude si zvykat a až si budete jistí, že se nebude pokoušet utéct, můžete ho volně pustit, ale raději vždy pod vaším dozorem. To i v případě, že by morče bylo opravdu na 100 % naučené, že nesmí utéct. Kdykoliv se může cokoliv přihodit, u morčete se do chvilky může objevit kočka (pokud ne vaše, tak cizí), morče se může v okamžiku něčeho vylekat apod. A co by se stalo, kdyby vám morče začalo utíkat? Budete se za ním muset rozběhnout a své morčátko si chytit - ale vždy opatrně a tak, abyste ho nevyděsili!
Chcete, aby vaše morče používalo vlastní záchod? Morčecí záchod si obstaráte snad v každém zverimexu. Nejlepší je, učit morče na vlastní záchod už od malička. Budete potřebovat mnoho trpělivosti, než se morče na vlastní záchod naučí chodit, může to trvat dny, týdny i měsíce. Morčecí záchod umístěte do čerstvě vyčištěné klece (akvária) a každý bobek do něj dávejte. Morče by mělo přijít na to, kam jeho bobky patří. Pro vás je tato poslušnost určitě náročná, protože morče denně "vyprdne" opravdu mnoho bobků. Je to spíše záležitost pro ty, co si opravdu na čistotě svého mazlíčka potrpí a věnují se mu ze všech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

líbí se vám blog??

ano 26.1% (6)
ne 21.7% (5)
ujde 26.1% (6)
boží 26.1% (6)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama