CÍLE NÁVŠTĚVNOSTI
1500-1600-1700-1800-1900-2000-2100-2200-2300-2400-2500-2600

Voda

23. září 2012 v 15:31 | Nikky

VODA

Vodu měníme každý den. Podáváme ji čistou a pokojové teploty.Vhodnější je napáječka, protože v misce se voda velmi rychle znečistí podestýlkou a výkaly. Je vhodné 1x týdně všechny části napáječky pořádně vyčistit, aby se odstranily vodní řasy a různé usazeniny. Čištění je jednoduché - do napáječky nalejeme díl octu a díl vody, přidáme trochu rýže, pořadně protřepeme, vypláchneme a napáječka je jako nová. Sosátko je pak vhodné čistit vatovými tyčinkami.
Do vody můžeme přidávat přípravek Acidomid K, který vodu okyseluje a zabraňuje tak množení patogenních bakterií a plísní ve vodě. Taktéž působí jako prevence proti kokcidióze. Některá morčata nechtějí vodu ochucenou Acidomidem pít. Není to žádná tragédie a morčatům pak vodu s Acidomidem nenutíme.
Ostatní minerální a vitamínové přípravky (viz kapitola Vitamin C) jsou pro správně živené morče veskrze zbytečné (jejich nadbytek způsobuje dokonce těžká onemocnění, viz kapitola Vitamínové a minerální doplňky) a podáváme je jen po domluvě s kompetentním veterinářem.

Jak naučit morčátko pít z napáječky?
Ne každé morčátko umí pít z napáječky, a proto to ta, která z ní pít neumí, musíme naučit. Nejlépe to morčík pochopí, když mu napáječku podáte k tlamičce a kuličkou se zlehka dotknete jeho pysků tak, aby vytekla kapka. Ve chvíli, kdy morčík kuličku olízne a zjistí, že tudy teče voda, máte vyhráno.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama