CÍLE NÁVŠTĚVNOSTI
1500-1600-1700-1800-1900-2000-2100-2200-2300-2400-2500-2600

Ochočení morčete

24. září 2012 v 19:42 | sisinka :D |  Ochočení morčete

Ochočení morčete

Zkušenosti s naším morčátkem:
Náš Vikinek k nám přišel ,když se slavili ségřiny narozeniny.Byl vystrašený a malilinkatý.Jaké překvapení však bylo ,že když jsme ho pustili na koberec začal si to všude zkoumat a očichávat.Nás se ale moc bál a nenechal se pohladit.Bohužel jsme si morče pořídili tak narychlo, že jsme pro něj neměli žádnou klec a tatínek mu nechtěl kupovat jen tak nějakou ze zverimexu.A tak mu začal stavět vlastní dřevěnou klec. Udělal mu dvě patra a Vikinek si svůj domov okažitě oblíbil.Pořád byl ale plachý a bál se.A tak jsme se i přes to veliké pokušení ho pohladit rozhodli ,aby si první začal zvykat na náš hlas.

Moc dlouho jsme to nevydrželi ,ale co jsme vydrželi doteď je nebrat si ho do ruky.Začali jsme to dělat jiným způsobem.Klekli jsme si na zem a na kolena si položili nějaký pamlsek....Vikinek se ze začátku neodvážil , ale po chvilce už k nám na klín skákal i když jsme tam nic neměli.Někdy se pomazlil a někdy zase pohoršeně slezl na zem.Stejným způsobem to můžete dělat tak , že si sednete na křesl , natáhnete nohy a zamáváte pamlskem.Morče k vám hned přileze.Jenom pozor, aby neupadlo.

A v současné době, kdy ho máme asi 8 měsíců se už nechá hladit a chytat....Když ho chytíme tak se rozvalí a nechá se spokojeně hladit :-D

Jak tedy postupovat:
Na morčátko by jsme měli nejprve jenom mluvit,povídat si s ním a občas ho jemně pohladit rukou.Dávat mu z ruky pamlsky,aby si zvykl,že ruka mu neublíží.Nezapomeňte , že když chcete morče pohladit první mu musíte dát očuchat ruku jinak by vaše hlazení mohl brát jako útok na něj.Morče by si na vás mělo pomalu zvykat.

Moje zkušenost:
Morče není jen tak nějaké důvěřivé zvířátko a proto svou důvěru nesvěřuje jen tak někomu.Když už se od vás nechá pohladit v kleci je to pokrok.Dlouho mu ale trvá než se začne nechat hladit i na jiných prostorech.My jsme ho například strašně dlouho nemohli pohladit v obyváku na koberci.Teď už je to lepší ,ale občas ještě uskočí.Proto nelamte hned hlavu , když se morče ani po pěti měsících nenechá stále pohladit.Je to individuální.Náš Vikinek se nechal "ochočit" až po 6 měsících.Musíte mít hlavně spoustu trpělivosti. :-)

Tak držím palce a pište sem vaše zkušenosti :-DDD
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katy Katy | Web | 27. září 2012 v 8:33 | Reagovat

Já to nějak se svým morčetem neřešila. Stejně mu je už víc než rok takže se ochočit moc nedá. Mně stačí, že už běhá po bytě a nijak se nebrání, ale jde na něm vidět, že se mu mazlení nelíbí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama