CÍLE NÁVŠTĚVNOSTI
1500-1600-1700-1800-1900-2000-2100-2200-2300-2400-2500-2600

Misky,misky, mističky

27. září 2012 v 20:54 | sisinka :D
Existují různé druhy misek. Liší se velikostí, barvou, ale hlavně tím, z jakého jsou materiálu...

VELIKOST: ...na velikosti záleží =o)... Rozhodně morčeti nemůžete dát nějakou mini mističku, kterou stoprocentně převrhne a navíc se z ní vůbec nenají. Stejně tak mu nemůžete dát misku velkou jak pro psa. To by ani tak nevadilo, jenže by jste jí stejně nenarvali do klece a pokud ano, tak by tam morče nemělo žádné místo. Takové dospělé morče by mělo mít misku o průměrnéšířce asi 12 cm uvnitř a výšce asi 6 cm. Také výška je celkem důležitá. Miska nesmí být nižší než 4 cm a nesmí být vyšší než morče!! Ideální výška je taková, že se morče může o misku snadno opřít předníma nožkama.

BARVY: Kameninové misky jsou většinou jen hnědé a černé, různé odstíny, ale taky i jiné, nabarvené (viz obr. dole). Porcelánové (keramické) jsou většinou bílé, někdy jsou na nich různé motivy. Existují ale i v jiných barevných barevných provedeních. Plastové misky mají různé barvy. Od bílé přes zelenou a červenou až po černou. Na barvě nezáleží, takže výběr je na vás.

DRUHY:
Kameninové: Kameninové misky jsou nejlepší. Jsou poměrně těžké, takže se nepřevrhnou s pokud máte v miskách i vodu, tak si můžete být jistí, že si nepřiděláte práci, když morče rozlije vodu po celé kleci. Můžete si vybrat mezi jednoduchými a dvoumiskovými -> to jsou dvě k sobě spojené misky. Ty jsou ale o něco horší na údržbu. Cenově se určitě vejdete do sta Kč.
Obrazek
Keramické: (porcelánové) Tyto misky jsou také výborné, jenže jsou drahé, a tak se vyrábí většinou jen v menších velikostech. Takže si třeba nějakou koupíte, ale morčátko z ní stejně vyroste. Pokud narazíte v obchodě na nějakou větší misku a chcete si jí koupit, tak si připravte rovnou dvě stovky, protože jsou opravdu drahé.
Obrazek
Plastové: Existuje víc druhů plast. misek. Jsou buď obyčejné jednoduché, které se snadno a rychle převrhnou, a pak takové, které mají jakoby dvojité stěny. Ty se převrhnou sice hůř, ale když se o ně morče pořádně opře, tak se převrhnou stejně. I tady si můžete vybrat mezi jednoduchými nebo spojenými miskami. Úplně obyčejné stojí kolem 30 Kč, ty lepší do 50 Kč.
Obrazek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Timmy Timmy | 4. prosince 2012 v 20:54 | Reagovat

Mám keramickú a nestála tak veľa... okolo 2 €, čo je asi 60 korún... a myslím, že sú akurát aj pre malého a veľkého :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama